İLİM YAYMA ÖDÜLLERİ BAŞVURULARI SONA ERDİ

İki yılda bir düzenlenen “Büyük Ödül”, “Sosyal Bilimler” ve “Mühendislik, Doğa ve Sağlık Bilimler” kategorilerinde başvuruların alındığı İlim Yayma Ödülleri başvuru süreci 31 Temmuz 2021 tarihinde sona erdi.

Türkiye’deki bilimsel çalışmaların teşvik edilmesi, millî sorunlara çözüm üretebilecek imkân ve kabiliyetlerin geliştirilmesine öncü olacak evrensel nitelikteki bilimsel çalışmaları gerçekleştirenlerin onurlandırıldığı İlim Yayma Ödülleri bu yıl ikinci kez sahiplerini bulacaktır.

İLİM YAYMA ÖDÜLLERİ’nde yaklaşık 4 aylık sürede 6 farklı kurul tarafından 8 aşamalı bilimsel değerlendirme sonucunda seçilen çalışmalar içerisinden "Sosyal Bilimler" ile "Mühendislik, Doğa ve Sağlık Bilimleri" kategorilerinin her biri için 200 bin, "Büyük Ödül" kategorisi için 600 bin olmak üzere toplamda 1 milyon lira değerinde ödül verilecektir.

Her bir kategori için gerçekleştirilen başvurular, 31 Temmuz 2021 tarihinden sonra bilimsel değerlendirilmeye alınmış olup; millilik bilincine sahip, toplumda yaygın etki oluşturan, ülkemizin ve insanlığın hayrına katkı sağlayan çalışmalar 2021 Aralık ayı içerisinde düzenlenecek olan törenle onurlandırılacaktır.